All4car
  Zák. zóna
Pár koní naviac nezaškodí

Tuning áut

Tuning (autotuning, tunning) sa podobá chipovaniu. Opäť ide o dolaďovanie alebo vylaďovanie auta, prevažne však o zvyšovanie výkonu, jazdných vlastností vozidla a samotného motora. S tuningom sa spájajú aj vizuálne úpravy vozidla, ktoré sú individuálne a majú prispieť k už spomenutým lepším jazdným vlastnostiam auta alebo k vylepšeniu vzhľadu vozidla.

 

Zmena vzhľadu auta sa týka najčastejšie výmeny nárazníkov, bočných prahov, diskov alebo výfukov. Nadšenci tuningu volia tmavé fólie na sklá, výrazné, originálne polepy alebo neónové podsvietenie. Načipovať a vytunovať auto si môžete nechať aj u nás v All4Car.

 

 

Tuning zmení auto na nepoznanie

 

Vozidlá sú vyrábané sériovo, čo pre silných individualistov nie je práve výhra. Ak sa rozhodnú svoje auto posunúť na vyšší level, práve chipovanie, teda úprava výkonu spojená s tuningom im v tomto pomôže. Profesionálny tuning zmení auto na nepoznanie. Na aute môžete zmeniť prakticky čokoľvek, dôležitá je vaša fantázia. Pri zmenách, ktoré napríklad ovplyvnia odpor vozidla pri jazde, vám vieme zase pomôcť my. Vysvetlíme vám technické pozadie jednotlivých prvkov na vozidle a vy si vyberiete, ktorý tuningový doplnok sa vám bude páčiť.

 

Samozrejme, všetko treba riešiť v súlade so zákonom a s vyhláškou. Vozidlo by malo naďalej vyhovovať Zákonu o premávke na pozemných komunikáciách (kvôli technickej kontrole) a dôležité je, aby natunované auto aj naďalej vyhovovalo emisným normám. Aj v tomto vám vieme poradiť, keďže robíme emisné kontroly aj technické kontroly. Dobrú radu dáme každému zákazníkovi, ale rozhodnúť sa musí sám. To isté platí pri fóliách a polepoch vozidla, kde zmena farby tiež podlieha zákonu. Keďže robíme aj kontroly originality, opäť vieme povedať čo a ako treba spraviť.

 

 

Aj pri tuningu vieme zmerať výkon vozidla

 

Tuning auta by nemal byť spájaný len s vizuálom vozidla. My odporúčame robiť efektívny tunning, čiže zmerať výkon vozidla, pozrieť sa, čo by sa na ňom dalo upraviť a ako. Niekedy stačí vymeniť typ diskov alebo kolies za iný rozmer či značku. Zmenu vo vlastnostiach auta dokážu aj nové nárazníky, spojlery alebo krídla. Nejedná sa o veľké zvýšenie výkonu, ale zopár vecí naraz vie spraviť citeľný výsledok.

 

 

Pozor na lacný a "hlučný" tuning

 

Podobne ako pri chipovaní, ani tu neplatí, že čím viac hlučnejšie auto po zásahu, tým lepšia práca. Podľa hluku nespoznáte kvalitnú prácu, skôr podvodníka alebo laika. Aj preto sa odporúča robiť tuningové zásahy v profesionálnych centrách, kde dostávate do auta originálne doplnky, resp. objednané a upravené na mieru a kde vám na úpravu výkonu dávajú záruku.

 

 

Prečo tuning v All4Car?

  • Na špičkových výkonových stoliciach vám zmeriame výkon vozidla a posúdime, ako ho vieme ďalej vytuningovať.
  • V tuningovej predajni, ktorá je súčasťou nášho centra, si môžete zakúpiť alebo objednať všetky potrebné tuningové doplnky.
  • Zabezpečíme vám polepy alebo autofólie presne podľa vašich želaní a v súlade so zákonom. Polepy sa robia na mieru daného vozidla, takže môže byť každé individuálne. A o to v tuningu ide!
  • Náš tuning rovnako ako chipovanie nie je amatérsky, ani nelegálny. Je to profesionálne odvedená práca. Zmeny na aute zapisujeme aj do technického preukazu vozidla (v prípade potrieb, požiadaviek klienta a reálnych možností).
  • Nainštalovať vieme rôzne typy podsvietenia, tmavých fólií, poťahov na sedadlá. Nie je pre nás problém zmena podvozku, tlmičov či karosérie. Zabezpečíme aj výmenu lepšej, výkonnejšej interiérovej elektroniky.

 

 

Náš showcar - Subaru Impreza