All4car
  Zák. zóna
Pár koní naviac nezaškodí

Dobré rady (alebo Otázky a odpovede)

V tejto sekcii sa zameriame na najčastejšie otázky našich zákazníkov. Naším cieľom je okrem poskytovania kvalitných služieb aj informovať. Len informovaný zákazník je spokojný zákazník. A práve spokojný zákazník je náš cieľ.

 

Ak máte otázky, napíšte nám ich emailom na info@autoklinikaholcik.sk​​, radi na ne odpovieme, prípadne tie najčastejšie sa vyskytujúce zaradíme aj sem.

 

 • Prečo autá nie sú načipované od výroby?

Autá sa vyrábajú sériovo a tak, aby spĺňali určité normy a hlavne cenové kategórie. Pokiaľ zákazník potrebuje silnejšie auto, priplatí si chipovanie a silnejšie auto dostane. Funguje to ako pri každej službe, nadštandard sa jednoducho dopláca.

 

 • Viete načipovať moje auto?

A aké máte auto? Jazdí na plyn, benzín, diesel? Je to desaťročné vozidlo, ktoré pravidelne používate, alebo nákladná dodávka? Pokiaľ nám klient nedá všetky potrebné údaje, nevieme sa vyjadriť. Použite kalkulačný formulár, vypíšte všetky pre nás potrebné údaje a príde vám definitívna odpoveď aj s kalkuláciou.

 

 • Je kalkulácia záväzná a ako rýchlo ju dostanem?

Kalkulácia záväzná nie je, vypracujeme ju však zakaždým svedomito. Rýchlosť odpovede záleží od práce u nás v dielni, snažíme sa odpovedať do 3-4 pracovných dní. Odpovedáme na všetky emaily.

 

 • Je na chipovanie záruka?

Áno, ponúkame záruku dva roky.

 

 • Môžem si dať chipovanie do nákladov?

Chipovanie je servisný zásah, ktorý sa fakturuje, a teda je možné dať si ho do nákladov.

 

 • Prídem po chipovaní o záruku na nové auto?

Snažíme sa všetko robiť tak, aby ste o záruku neprišli. Úprava je programátorská, nie mechanická. Pri kontrole vozidla na ňu servis niekedy nemá ako prísť (pokiaľ sa neprezradíte). Všetko je vecou konzultácie medzi vami a nami. Vo väčšine prípadov vieme vybaviť klienta tak, aby odišiel spokojný.

 

 • Dá sa chipovanie vrátiť späť?

Pokiaľ sa klient na nás obráti s tým, že chce jednotku vrátiť do pôvodného stavu, nemáme s tým problém, pretože pôvodný software archivujeme.

 

 • Ako dlho chipovanie trvá?

Všetko záleží od typu auta a dĺžky merania na výkonovej stolici. Vieme vám preto určiť len orientačný čas a ten sa pohybuje v rozpätí 2 - 6 hodín.

 

 • Môžem sa na meranie výkonu a chipovanie pozerať?

Ak máte čas, môžete byť počas merania s nami. Z bezpečnostných dôvodov budete musieť byť za presklenou stenou, odkiaľ však všetko uvidíte. Treba rátať s tým, že rýchlosť pri meraniach mnohokrát presahuje 200km/hod. U nás nič nerobíme za chrbtom zákazníka. Sme zrejme jeden z mála servisov na Slovensku, ktorý zákazníka volá do dielne priamo k práci. Pozerať sa, samozrejme :)

 

 • Naozaj chipovaním ušetrím na spotrebe paliva?

Prečítajte si sekciu o chipovaní, kde píšeme, že spotreba a šetrenie paliva sú individuálne pri každom type vozidla. Závisia aj od typu jazdy, a vopred vám žiadny profi servis nepovie, koľko paliva ušetríte. Jednoducho sa to nedá odhadnúť.

 

 • Môžem si vybrať iba jednu službu - len meranie výkonu, alebo len chipovanie?

Samozrejme! Vyberte si to, o čo máte záujem. Spolu si môžeme potom prejsť, či by napríklad po meraní výkonu malo pre vás chipovanie zmysel a prínos.

 

 • Chipovanie a LPG auto

Nebojte sa toho, ide to! Prečítajte si sekciu o Chipovaní a LPG a o meraní výkonu a LPG. Aj plynové autá vieme zmerať, vyladiť ich výkon, všetko je to individuálna záležitosť a kým auto nemáme v dielni, nemôžeme robiť prognózy. Oplatí sa však u nás zastaviť.

 

 • Koľko chipovanie auta stojí?

Opäť naša otázka - máte osobné auto, alebo nákladné? Ideme ho riadne vytunovať, alebo len zvýšiť výkon? Napíšte nám cez kalkulačný formulár a dostanete presnú cenu. Kalkulácia je zadarmo a nezáväzná. Ceny chipovania začínajú na sume od 150 € do 350 €, ale v špeciálnych prípadoch to býva aj viac. Samozrejme, užitkové a nákladné autá majú chiptuning drahší.