All4car
  Zák. zóna
Pár koní naviac nezaškodí

Chipovanie je zvyšovanie výkonu motora

Chiptunning (alebo chip tuning, čipovanie) slúži na zvyšovanie výkonu motora auta alebo vozidla, najčastejšie prostredníctvom úpravy softvéru v riadiacej jednotke motora. Keďže výkon má na starosti práve riadiaca jednotka, chipovanie je teda softvérovou úpravou tejto jednotky.

 

Výkon motora je v každom aute nastavený na určitý limit s určitou rezervou. Vďaka kompletnému meraniu na výkonovej stolici je možné zistiť, o koľko sa dá prednastavený limit zvýšiť a o koľko sa tým pádom ukrojí z rezervy od výrobcu. Vďaka čipovaniu je možné zvýšiť výkon a znížiť spotrebu vozidla, percentá sú však individuálne pri každom type motora. Najčastejšie sa však stretávame so zvýšením v priemere o 20% na výkone a so znížením o 10% na spotrebe. Chipovanie je tiež spôsob, ako zdvihnúť výkon motora po montáži LPG do auta, prípadne ho vrátiť na pôvodné hodnoty.

 

 

 

 

Chiptuning hľadajú tí, ktorí chcú šetriť na palive, alebo jazdiť rýchlejšie

 

Chiptuning vozidla je dostupný pre všetkých. Prvou skupinou, ktorá autá čipuje vo veľkom, sú hlavne mladší motoristi. Potrebujú rýchlejšie a výkonnejšie vozidlá, ktoré okrem zvyšovania výkonu dávajú niekedy aj tuningovať. Najčastejšie sa však pre čipovanie rozhodujú tí, ktorí chcú ušetriť peniaze za palivo - vďaka chiptuningu je to totiž možné. Nakoľko sme montážne a servisné pracovisko pre LPG, odporúčame chiptuning aj klientom jazdiacim na plyn. Po montáži plynu do auta vie výkon motora mierne klesnúť, nie je to však pravidlo pri všetkých autách! Ak máte plyn v aute a potrebovali by ste zvýšiť výkon, jednoducho sa na nás obráťte.

 

 

Tuning a Chiptuning sú dve rozdielne služby, no my vám zabezpečíme obe

 

Pozor, oba pojmy znamenajú niečo iné. Čipovanie je zvyšovanie výkonu, ktoré je možné previesť vďaka preprogramovaniu riadiacej jednotky. Tuning tiež dokáže autu zvýšiť výkon, spája sa však aj s celkovou zmenou vzhľadu auta - výrazné polepy, blatníky, nárazníky alebo podsvietenie. Viac píšeme v sekcii tuning. Ak máte záujem o obe služby, nie je pre nás problém ich nakombinovať. Súčasťou tuningu je aj objednávka špeciálnych dielov a doplnkov, či vybavenie polepu na auto podľa vašich predstáv. Rozžiarené oči zákazníkov po videní finálneho polepu nám naozaj stoja za to, aby sme ponúkali obe služby.

 

 

 

Video - Maskot chipovania - Subaru Impreza "Šmolko"

 

 

 

Chipovanie a auto na plyn? U nás hneď po montáži LPG!

 

Chipovanie vieme zväčša spraviť aj v LPG autách, bude však dobré, ak sa pri objednávaní chipovania nahlásite ako LPG. Plyn v aute nevylučuje možnosť zvýšenia výkonu. Veľa motoristov sa sťažuje práve na to, že po montáži plynu im výkon klesol. Tento stav je individuálny. Záleží od typu vozidla, jeho veku, stavu motora, od typu zariadenia LPG, kvality zariadenia a hlavne od kvality montáže. Ak si plyn nechávate montovať v All4Car, spravíme vám meranie na výkonovej stolici zadarmo. Vďaka tomu sa môžete hneď po montáži rozhodnúť, či budete výkon dolaďovať na pôvodné hodnoty, prípadne si ho necháte zvýšiť.