All4car
  Zák. zóna
Pár koní naviac nezaškodí

Meranie výkonu a LPG

Možno ste sa stretli, alebo aj uverili fáme, že namontovanie LPG do auta spôsobí automatický a značný pokles výkonu. Radi by sme ako overené a niekoľkoročné montážne stredisko LPG objasnili celú situáciu:

 

LPG v aute je určite zmenou pre celý systém. To, či nám výkon po montáži plynu poklesne a o koľko je však veľmi špecifická vec a môže sa pri každom vozidle prejaviť inak. Dôležitým faktorom je aj použitá LPG technológia. Mnohí motoristi si predstavia hneď extrémne pomalé autá, ale nie je tomu tak. Sme zástancami názoru, že pokles zbadá len málokto a to preto, že je nepatrný. V jazde vás neobmedzí a dokonca pri montáži kvapalného vstrekovania vám môže výkon o niečo stúpnuť aj sám. Upozorňujeme, že nárast je veľmi mierny. Takže, prečo mať z LPG strach?

 

 

 

Video: Meranie výkonu Fordu Mustang GT na výkonovej stolici po montáži LPG

 

 

 

Ak sme vám montovali plyn my, meranie výkonu vám spravíme v cene

Každému, kto si u nás dá namontovať plyn do auta, spravíme test na výkonovej stolici zadarmo. Vďaka výsledkom aj samotný zákazník vidí, či pokles nastal a o koľko. Spravidla vieme na prianie zákazníka pri každom aute pokles upraviť, čiže vrátiť výkon na pôvodné hodnoty, prípadne ich oproti pôvodným aj zdvihnúť. Táto služba je výnimočná, pretože testovať vieme osobné, ale aj nákladné autá. Podobných stolíc ako máme my je na Slovensku veľmi málo, takže máte skutočne veľkú šancu overiť si, ako je na tom vaše auto s výkonom.

 

 

Čo ešte výkonová stolica pri LPG ukáže?

  • V prvom rade overí, či výkon motora poklesol. Samozrejme, výkon je meraný pred a po montáži plynu, aby sme hodnoty mohli porovnať.
  • Uvidíte, ako vaše zariadenie LPG funguje aj pri vyššom zaťažení. Až tu si zákazníci uvedomia, že LPG funguje ako každý iný systém v aute a vozidlo neobmedzuje.
  • Vozidlo sa testuje aj na benzín, aj na plyn. Vďaka tomu si vieme všetky poznatky a namerané hodnoty ohľadom správania sa vozidla a motora skontrolovať.
  • Vďaka výsledkom vám vieme povedať, či pre vás chipovanie má význam alebo nie. Nie sme ako niektoré pracoviská, ktoré v snahe nahnať si zákazníkov čipujú a často bezdôvodne.