All4car
  Zák. zóna
Pár koní naviac nezaškodí

Ako chipovanie prebieha?

 1. Odporúčame objednať sa na chipovanie vopred, prostredníctvom emailu info@autoklinikaholcik.sk​​ alebo na telefónnom čísle +421 905 847 829. Samotné meranie výkonu netrvá dlho, no nastavenie čipu vie v bežných prípadoch zabrať cca 2 hodiny až pol dňa. Pri komplikovanejších čipovaniach to môže byť ešte dlhšie. Samozrejme, všetko záleží od typu vozidla.
 2. Po objednaní a dohodnutí termínu si prejdeme so zákazníkom jeho požiadavky. Výkonovú stolicu na meranie máme priamo v čiptuningovom a testovacom centre, takže sa len presunieme z dverí do dverí a začneme s meraním.
 3. Pri samotnom meraní na výkonovej stolici môže byť prítomný aj zákazník - ak má čas.
  Z bezpečnostných dôvodov musí byť za presklenou stenou, odkiaľ všetko vidí. Žiadny z úkonov teda nerobíme za jeho chrbtom.
 4. Následne sa vykonáva chiptuning, teda softvérová úprava. Tá obnáša úpravu softvéru, následné meranie, kontrolu a porovnávanie výsledkov.
 5. Po konečnej úprave softvéru nasleduje ešte jedno meranie, na ktorom definitívne vyhodnotíme úspešnosť čipovania. Auto je zároveň načipované tak, aby boli zachované emisné limity a zvýšený výkon nepoškodzoval motor.
 6. Každý zákazník dostáva o meraní výsledný protokol. Chiptuning je služba, na ktorú poskytujeme aj záruku dva roky. Posledným krokom je odchod spokojného zákazníka z All4Car :). Priznáme sa vám, že tento krok majú obe strany najradšej.

 

 

Na čo nezabudnúť pred príchodom:

 

 • Doneste si so sebou originálne osvedčenie o evidencii vozidla, teda technický preukaz.
 • Nezabudnite na ťažné oko (používa sa na ťahanie automobilu), ktoré potrebujeme na pevné ukotvenie vozidla počas merania výkonu.
 • Upozornite nás vopred na prípadné nedostatky, chyby motora. Ak ste si už chipovanie dávali robiť, povedzte nám to na rovinu. Nenahneváme sa ak poviete, že ste boli ohľadom čipovania už v inej firme alebo u kamaráta, no nepáči sa vám výsledok. Bude to pre nás práveže výzva, aby sme vám auto načipovali tak, ako potrebujete.
 • Chipovať sa dá len auto v dobrom technickom stave. Žiadna firma si nevezme na plecia úpravu auta, z ktorého vyteká olej, benzín, alebo je jeho technická stránka výrazne narušená.
 • Za technický stav vozidla, motora a príslušenstva zodpovedá zákazník. Motor je pri meraní výkonu vystavený hraničným hodnotám a preto naša firma nezodpovedá za akékoľvek prípadné vzniknuté škody z dôvodu zlého technického stavu vozidla, motora a príslušenstva, alebo chýb na vozidle, motore a príslušenstve.

 

 

Na čo pamätať po chipovaní:

 

 • Pokračujte aj naďalej v pravidelných servisných prehliadkach, výmenách oleja a podobne. Že je teraz vaše auto viac "nadupané" neznamená, že sa oň musíte prestať starať. V prípade otázok nám zavolajte, radi vám poradíme.

 

 • Chipovanie sa dá vrátiť späť. Riadiacu jednotku vieme preprogramovať na pôvodné hodnoty, pokiaľ si to zákazník želá.

 

 • Pozor na nechcené prečipovanie pri servisnej prehliadke alebo pri opravách auta. Je dobré upozorniť servis, že ste auto načipovali, aby sa nedopatrením nestalo to, že servis vráti čip do pôvodného stavu. Za nechcené prečipovanie už náš servis nezodpovedá.